ORDER OF PLAY (all courts start at 11am)

COURT PHILIPPE-CHATRIER
After 1 ATP match
Belinda BENCIC (SUI) [15] vs Laura SIEGEMUND (GER) to finish 4-6, 6-4, 4-4
Serena WILLIAMS (USA) [10] vs [Q] Kurumi NARA (JPN)
Caroline GARCIA (FRA) [24] vs [Q] Anna BLINKOVA (RUS)

COURT SUZANNE-LENGLEN
Naomi OSAKA (JPN) [1] vs Victoria AZARENKA (BLR)
After 2 ATP matches
Simona HALEP (ROU) [3] vs Magda LINETTE (POL)

COURT SIMONNE-MATHIEU
Ekaterina ALEXANDROVA (RUS) vs Samantha STOSUR (AUS)
After 2 ATP matches
[WC] Priscilla HON (AUS) vs Madison KEYS (USA) [14]

COURT 1
Aryna SABALENKA (BLR) [11] vs Amanda ANISIMOVA (USA)
Danielle COLLINS (USA) vs Ashleigh BARTY (AUS) [8]

COURT 14
Iga SWIATEK (POL) vs WANG Qiang (CHN) [16]
After 1 ATP match
HSIEH Su-Wei (TPE) [25] vs Andrea PETKOVIC (GER)

COURT 7
Katerina SINIAKOVA (CZE) vs Maria SAKKARI (GRE) [29]

COURT 6
After 3 ATP matches
Daria KASATKINA (RUS) [21] vs Monica PUIG (PUR)

COURT 4
[WC] Aubane DROGUET (FRA) / Selena JANICIJEVIC (FRA) vs Oksana KALASHNIKOVA (GEO) / Rebecca PETERSON (SWE)
Samantha STOSUR (AUS) / ZHANG Shuai (CHN) [5] vs Veronika KUDERMETOVA (RUS) / Galina VOSKOBOEVA (KAZ)
Andreja KLEPAC (SLO) / Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) vs [WC] Alizé CORNET (FRA) / Jonathan EYSSERIC (FRA)

COURT 5
Gabriela DABROWSKI (CAN) / XU Yifan (CHN) [4] vs Irina BARA (ROU) / Dalila JAKUPOVIC (SLO)
Mandy MINELLA (LUX) / Alison VAN UYTVANCK (BEL) vs Anastasia POTAPOVA (RUS) / Dayana YASTREMSKA (UKR)
Jennifer BRADY (USA) / Alison RISKE (USA) vs Nicole MELICHAR (USA) / Kveta PESCHKE (CZE) [7]
YANG Zhaoxuan (CHN) / Maximo GONZALEZ (ARG) vs Anna-Lena GROENEFELD (GER) / Robert FARAH (COL) [8]

COURT 8
Monique ADAMCZAK (AUS) / Jessica MOORE (AUS) vs Kirsten FLIPKENS (BEL) / Johanna LARSSON (SWE) [15]
Polona HERCOG (SLO) / Evgeniya RODINA (RUS) vs Alicja ROSOLSKA (POL) / YANG Zhaoxuan (CHN) [13]
Darija JURAK (CRO) / Raluca OLARU (ROU) [16] vs Anna-Lena FRIEDSAM (GER) / Laura SIEGEMUND (GER)
Ekaterina ALEXANDROVA (RUS) / Vera ZVONAREVA (RUS) vs Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS) / Anastasija SEVASTOVA (LAT)

COURT 9
After 1 ATP match
Magdalena RYBARIKOVA (SVK) / Marketa VONDROUSOVA (CZE) vs [WC] Amandine HESSE (FRA) / Jessika PONCHET (FRA)
[WC] Chloe PAQUET (FRA) / Pauline PARMENTIER (FRA) vs Belinda BENCIC (SUI) / Viktoria KUZMOVA (SVK)
Kaitlyn CHRISTIAN (USA) / Frederik NIELSEN (DEN) vs Gabriela DABROWSKI (CAN) / Mate PAVIC (CRO) [2]
Demi SCHUURS (NED) / Jean-Julien ROJER (NED) [4] vs [WC] Amandine HESSE (FRA) / Benjamin BONZI (FRA)

COURT 10
Alizé CORNET (FRA) / Petra MARTIC (CRO) vs Alexa GUARACHI (CHI) / Tamara ZIDANSEK (SLO)
[WC] Estelle CASCINO (FRA) / Elixane LECHEMIA (FRA) vs María José MARTÍNEZ SÁNCHEZ (ESP) / Sara SORRIBES TORMO (ESP)
After 1 ATP match
Elise MERTENS (BEL) / Aryna SABALENKA (BLR) [6] vs Tatjana MARIA (GER) / Heather WATSON (GBR)

COURT 11
[ALT] vs CHAN Hao-Ching (TPE) / Latisha CHAN (TPE) [8]
After 1 ATP match
Lyudmyla KICHENOK (UKR) / Santiago GONZALEZ (MEX) vs Shuko AOYAMA (JPN) / Divij SHARAN (IND)

COURT 12
Aliaksandra SASNOVICH (BLR) / Taylor TOWNSEND (USA) vs [WC] Fiona FERRO (FRA) / Diane PARRY (FRA)
After 2 ATP matches
Aleksandra KRUNIC (SRB) vs Lesia TSURENKO (UKR) [27]

COURT 13
[Q] Aliona BOLSOVA (ESP) vs Sorana CIRSTEA (ROU)
Irina-Camelia BEGU (ROU) vs Karolina MUCHOVA (CZE)
After 1 ATP match
JIANG Xinyu (CHN) / WANG Qiang (CHN) vs Timea BABOS (HUN) / Kristina MLADENOVIC (FRA) [2]

For full order of play, visit rolandgarros.com.