Victoria Azarenka continues her Wimbledon comeback on Centre Court against home hope Heather Watson - check out the full order of play below!
WTA Staff

Centre and No.1 Courts start at 1pm, all other courts at 11.30am

CENTRE COURT

Victoria AZARENKA (BLR) v Heather WATSON (GBR)

No.1 COURT

After Men's Singles

Johanna KONTA (GBR) [6] v Maria SAKKARI (GRE)

Naomi OSAKA (JPN) v Venus WILLIAMS (USA) [10]

No.2 COURT

After Men's Singles 

PENG Shuai (CHN) v Simona HALEP (ROU) [2]

Jelena OSTAPENKO (LAT) [13] v Camila GIORGI (ITA)

No.3 COURT

After Men's Singles 

Carina WITTHOEFT (GER) v Elina SVITOLINA (UKR) [4]

Natela DZALAMIDZE (RUS) / Veronika KUDERMETOVA (RUS) v CHAN Yung-Jan (TPE) [3] / Martina HINGIS (SUI) [3]

COURT 12

Océane DODIN (FRA) / Tatjana MARIA (GER) v Ekaterina MAKAROVA (RUS) [2] / Elena VESNINA (RUS) [2]

Dominika CIBULKOVA (SVK) [8] v Ana KONJUH (CRO) [27]

Ashleigh BARTY (AUS) [8] / Casey DELLACQUA (AUS) [8] v CHUANG Chia-Jung (TPE) / Misaki DOI (JPN)

COURT 18

Caroline GARCIA (FRA) [21] v Madison BRENGLE (USA)

Not Before 1:00pm

Andreja KLEPAC (SLO) [15] / Maria Jose MÁRTINEZ SANCHEZ (ESP) [15] v Mona BARTHEL (GER) / Anett KONTAVEIT (EST)

COURT 6

CHANG Kai-Chen (TPE) / Sloane STEPHENS (USA) v Anna-Lena GROENEFELD (GER) [12] / Kveta PESCHKE (CZE) [12]

After Men's Doubles 

Jack SOCK (USA) / Madison KEYS (USA) v Guillermo DURAN (ARG) / Alicja ROSOLSKA (POL)

John-Patrick SMITH (AUS) / Sloane STEPHENS (USA) v Marcelo DEMOLINER (BRA) / Maria Jose MÁRTINEZ SANCHEZ (ESP)

COURT 7

Nadiia KICHENOK (UKR) / Olga SAVCHUK (UKR) v Elise MERTENS (BEL) / Demi SCHUURS (NED)

After Men's Doubles

Wesley KOOLHOF (NED) / Demi SCHUURS (NED) v Liam BROADY (GBR) / Naomi BROADY (GBR)

Andre SA (BRA) / Raquel ATAWO (USA) v Nikola MEKTIC (CRO) / Ana KONJUH (CRO)

COURT 8

CHAN Hao-Ching (TPE) [9] / Monica NICULESCU (ROU) [9v Ipek SOYLU (TUR) / Varatchaya WONGTEANCHAI (THA)

After Men's Doubles

Nenad ZIMONJIC (SRB) / Victoria AZARENKA (BLR) v Henri KONTINEN (FIN) / Heather WATSON (GBR)

COURT 11

After Men's Doubles

Andres MOLTENI (ARG) / Xenia KNOLL (SUI) v Philipp PETSCHNER (GER) / Kirsten FLIPKENS (BEL)

Nicholas MONROE (USA) / Asia MUHAMMAD (USA) v Artem SITAK (NZL) / Olga SAVCHUK (UKR)

Alexander PEYA (AUT) / Carina WITTHOEFT (GER) v Mikhail ELGIN (RUS) / Anastasia RODIONOVA (AUS)

COURT 14

After Men's Doubles

Svetlana KUZNETSOVA (RUS) / Kristina MLADENOVIC (FRA) v Monique ADAMCZAK (AUS) / Storm SANDERS (AUS)

Adil SHAMASDIN (CAN) / Maria SANCHEZ (USA) v Dmitry TURSUNOV (RUS) / Daria GAVRILOVA (AUS)

COURT 16

After Men's Doubles

Not Before: 1:00pm

Julia GOERGES (GER) [7] / Barbora STRYCOVA (CZE) [7] v HSIEH Su-Wei (TPE) / Barbora KREJCIKOVA (CZE)

Scott LIPSKY (USA) / Alla KUDRYAVTSEVA (RUS) v John PEERS (AUS) / Sabine LISICKI (GER)

Mate PAVIC (CRO) / Lyudmyla KICHENOK (UKR) v Marcus DANIELL (NZL) / Darija JURAK (CRO)

Santiago GONZALEZ (MEX) / Arantxa PARRA SANTONJA (ESP) v Purav RAJA (IND) / Eri HOZUMI (JPN)

COURT 17

Not Before: 1:00pm

After two Men's Doubles

Leander PAES (IND) / XU Yifan (CHN) v Fabrice MARTIN (FRA) / Raluca OLARU (ROU)

Divij SHARAN (IND) /YANG  Zhaoxuan (CHN) v Ken SKUPSKI (GBR) / Jocelyn RAE (GBR)

Court to be Arranged

Not Before: 5:00pm

Dominic INGLOT (GBR) / Laura ROBSON (GBR) v Andre BEGEMANN (GER) / Nicole MELICHAR (USA)

Neal SKUPSKI (GBR) / Anna SMITH (GBR) v Joe SALISBURY (GBR) / Katy DUNNE (GBR)

Visit www.wimbledon.com to watch live streaming via ‘The Wimbledon Channel’.